RespiRaptor White Nano FFP2 respirátor M/L

Nano FFP2 respirátor RespiRaptor zajišťuje díky nanovlákenné membráně záchyt virů, bakterií, prachu, smogu, pylu a alergenů

Univerzální velikost M/L
Má nanovlákenný filtr, je extrémně lehký, pohodlný, snadné dýchání
Třída FFP2 NR, dle normy EN 149:2001+A1:2009
Baleno po 1 ks
 • Značka Respilon
 • Katalogové číslo RRaWh
SKLADEM - expedujeme každý pracovní den
71,39 Kč 59 Kč s DPH 49,00 Kč bez DPH

i Získáte +1 bonusových bodů

Popis produktu a vlastnosti

RespiRaptor – Pohodlný nano respirátor FFP2 

Díky své lehké váze (4,4 g), speciálnímu tvaru a vysoké prodyšnosti je RespiRaptor ideálním FFP2 nano respirátorem pro váš běžný den. Je pohodlný, skvěle se přes něj mluví a dýchá. Kvalitní nanovlákna zajišťují stálou ochranu v obou směrech.

 • RespiRaptor zachycuje až 99,9 % virů. Dále zachytí bakterie, smog, prach, pyl, alergeny, plísně a další patogeny.
 • RespiRaptor je certifikovaný jako respirátortřídy FFP2 NR dle normy EN 149:2001+A1:2009.
 • Tvar zvaný „fish-type“ (skládaný horizontální tvar „rybičky“) padne na každý obličej. Navíc je ideální pro lidi s vousy či brýlemi. Nosní klip zaručuje, že se vzduch nenasává pod masku nežádoucími cestami.
 • Na obličeji masku drží nová generace gumiček, která neřeže a netahá za ušima.
 • Pro ještě lepší přilnavost respirátoru je součástí každého balení plastová spona na sepnutí gumiček za hlavou.
 • Ideální volba pro váš běžný den.
 • Respirátor je lehčí než jeden list papíru A4 (váha pouze 4,4 g).

Jak nanovlákenný respirátor FFP2 funguje?

RespiRaptor obsahuje nanovlákennou membránu RESPILON®, která se skládá z extrémně husté sítě nanovláken. Tato vlákna brání průchodu i těch nejmenších pevných i kapalných částic. Navíc funguje v obou směrech, takže chrání nejen vás, ale zároveň vaše okolí.

Před čím vás nano respirátor ochrání?

 • viry
 • bakteriemi
 • prachem
 • spory plísní
 • pylem
 • alergeny
 • smogem
 • výfukovými zplodinami
 • roztoči

Zakoupením respirátoru RespiRaptor přispějete na dobrou věc

Zakoupením nanovlákenného FFP2 respirátoru RespiRaptor přispíváte ke zlepšení péče o ženské zdraví. Tu na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno podporuje a rozvíjí Nadační fond Proni. Svým projektem podporuje rodiny v realizování jejich představy o porodu v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovými porodními asistentkami a zkušeným lékařským týmem v zádech. Jejich přáním je, aby excelentní služba, kterou poskytují, byla zasazena do důstojného prostředí odpovídající potřebám člověka 21. století a aby tento standard byl dále přinášen do celé České republiky. Z každého prodaného kusu nano respirátoru RespiRaptor přispěje RESPILON 20 haléřů tomuto projektu. Koupí tak přispějete na vybudování moderních porodních pokojů, příjemnější pracovní prostředí pro sestry i lékaře a rozvíjení dovedností porodních asistentek. Více informací na www.fondproni.cz.

Jak dlouho mohu RespiRaptor používat?

Nanovlákenné respirátory RESPILON fungují na mechanickém záchytu.*

Filtrační účinnost nano respirátorů je neměnná bez ohledu na vzdušnou vlhkost (tedy i vlhký lidský dech), na rozdíl od běžných respirátorů. Díky tomu jste po celou dobu nošení respirátoru až do jeho sejmutí z obličeje maximálně chráněni.

Jednorázové respirátory s označením FFP2 NR můžete bezpečně používat celý den. Pokud se chráníte před prachem, smogem, pylem, či alergeny, je možné respirátor používat opakovaně. V případě, že používáte respirátor jako ochranu proti virům a bakteriím, doporučujeme nasadit vždy nový respirátor po každém sejmutí respirátoru z obličeje. Pokud tak neučiníte, může dojít k tzv. kroskontaminace, kdy pouhou manipulací s respirátorem si na něj sami můžete zanést viry a bakterie. Pokud v tomto případě potřebujete respirátor použít znovu, je to na Vašem uvážení a zohlednění možných rizik a je nutné respirátor před opakovaným použitím ošetřit/desinfikovat vhodným/doporučeným způsobem.

*Základním rozdílem mezi nanovlákennými a klasickými respirátory je v jejich principu fungování záchytu částic. Zatímco nanovlákenné respirátory fungují na mechanickém záchytu, ty klasické na elektrostatickém, a to je jejich zásadní nevýhoda.
Elektrostatický náboj se totiž vybije vlhkostí. Proto se i pouhým používáním dramaticky snižuje účinnost, a to už po 30 minutách.
Filtrační účinnost klasického respirátoru klesne na 40-60 %, a proto je nezbytně nutné, abyste po tomto časovém intervalu respirátor sundali a nechali proschnout.

Je pro mě tvar „fish-type“ ten pravý?

Vzhledem k tomu, že je tvar každého obličeje jiný, je třeba správně vybírat tvar i velikost respirátoru. Z tvarů respirátorů si můžete vybrat mezi „C-shape“ (3D tvar) a „fish-type“ (rybička).

„C-shape“ kopíruje profil obličeje, respektive tvar písmene C. Tvar „fish-type“ je vhodný i pro lidi s vousy či brýlemi. Taktéž ho ocení ti, kteří potřebují s respirátorem dlouho hovořit.

Nejste si jisti, který tvar je pro vás ten nejlepší? Doporučujeme vyzkoušet oba tvary respirátorů, abyste zjistili, který tvar a velikost vám sedí nejlépe.

Recenze 0

0 %

Budeme rádi za váš názor

Ohodnotit

Komentáře 0

Zeptejte se na cokoli spojeného s produktem

Zeptat se